CHS KILLERS HOLE PARSON RUSSELL TERRIER
Odchovy / Litters
Odkazy
Archiv

 

Archiv rok 2009 :

 

28.12.2009 Tak pár novinek po "klidných" svátcích vánočních, které jsme si uplně v klidu neužili, protože naše Kačenka se rozhodla hárat o pár týdnů dříve...I přes počáteční potíže, které nám neplánovaná cesta do dalekého Německa způsobila, byla dnes Kačka nakryta krásným německým pejskem Gucci vom Mutschenhof. Zda naše úsilí přinese i své ovoce se dozvíme cca za 3 týdny tak držte palce

Další novinkou je, že se k nám na více než měsíc nastěhoval Momo (byl v našem spolumajitelství). Momo, ač vytoužený dovoz z dalekého Švédska je pro vadu chrupu nechovný a proto nyní v 9 měsících hledá majitele, který tuto chybičku přehlídne. Více info v sekci štěňátka.

14.12.2009 Neni nad to,když se štěně učí od druhého jak nenápadně vylézat z pelíšku, když povel "místo" trvá už nějak dlouho. Nebo že by jim ten pelech byl malej?

Pár fotek se včerejší russellí vycházky s naší Butterfly Killers Hole a JRT Cassy ZDE.

27.11.2009 Amelie Killers Hole je březí!! V případě zájmu o štěňátko z vrhu "C" mne kontaktujte.

4.11.2009 Fenka Amelie Killers Hole byla nakryta pejskem Almost Illegal Azzaro Quod Bonum, jestli se vše podařilo se dozvíme na 3 týdny. Štěňátka by se měla narodit začátkem ledna 2010. Více v sekci štěňátka.

28.9.2009 Sraz PRT a JRT

Na sraz jsme vyrazili v šest ráno v autě obsazeném 4 lidma a 6 PRTama. Cesta byla sice dlouhá, ale zvládli jsme vše dobře a celý den si ve společnosti psíků náraně užili. Součástí akce bylo norování a coursing, což jsou dvě věci, které Kačenka miluje, bohužel pro mě to bylo vše na jednom malém plácku a chvíleme jsem myslela, že ji přizabiju

Srazu se také zúčastnili naše dědičky z vrhu "A" Amelie, Arabella a Atilla a z vrhu "B" Beatrice. Bea s Amelii zde podstoupili vyšetření na luxace patell obě s výsledkem 0/0!! To nás samozřejmě moc těší. Obě již mají splněné i chovné podmínky. S ostatními chovateli a s hlavní poradkyní chovu terierů p. Tichou jsme mohli probrat vše kolem chovu a chovatelství. Myslím, že to byl moc povedený den a velký dík patří hlavně Katce Joskové z CHS Z Jeřeně, za to, že se neváhala pustit do tak velké akce. Bylo to super a doufáme, že to nebylo naposledy.

12.9.2009 Klubová výstava teriérů v Ml. Boleslavi, rozhodčí Ann Rode (DE) a neuvěřitelných 48 PRT!!

Této výstavy se zúčastnila Beatrice Killers Hole a v mezitřídě, kde se vystavovalo 7 fen získala ocenění V3, což považuji za krásný výsledek. Momo od rozhodčího Waltera Berghausera (D) VN1.

25.8.2009 jdeme na návštěvu okouknout jak náš Momo krásně roste. Fotky přidám později.

22.-23.8.2009 Odjíždíme s Kačenkou a přáteli na výlet do Hřenska, malá prochajda ( asi 15km) završená plavbou soutěskama se nám všem moc líbila. Momo zatím obdržel na KV Brno-Zetor již potřetí ocenění VN1.

Cestou domů jsme si vyzvedli náš nový psí přírůstek a zajeli se podívat na naší bývalou Fanny. Z té vyrostlo pořádné éro, které určitě nenechá své páníčky zahálet. Pevně věříme, že o ní uslyšíme mnohem víc až začně závodit v agility.

15.-16.8.2009 DuoDanube Bratislava

Této dvoudenní výstavy se zúčastnilo žalostně málo PRT. Beatrice Killers Hole obdržela první den od rozhodčího jen VD, druhý den však odešla již s titulem CAJC!! Double Barrel´s Mahahkoe neboli náš Momo je prozatím 2x VN1

8.-9.8.2009 Víkend opět ve znamení coursingu. V sobotu na dostihové dráze s klubem Český pes si dala Kačka jednou krátkou dráhu a podruhé dlouhou dráhu spolu s dalšími dvěma parsony, super podívaná! :) No a v neděli pro změnu s brněnským coursingovým klubem si dala dvakrát solo běh, dokonce se pokusila si trať zkrátit, ale nějak to neodhadla a v prvním běhu se trošku ztratila. Ale jinak moc prima.

18.7.2009 Coursingový závod Seilin memoriál. Kačenka za parsony jako jediná fenka na startu si vyběhala první místo. v neděli pak ještě vyrazila s Dagem a Momem potrénovat na dostihovou dráhu v rakouském Marchegu. Má založenou tréninkovou kartu tak snad se nám podaří vyběhat dostihovou licenci a zazávodit si občas i v Rakousku, kde bude konkurence větší.

12.7.2009 Opět coursingový víkend. Kačenka s Dagem a paničkou vyrazili na "Závody do vrchu" pod BCC. Bohužel tentokrát už toho měla Kačenka nějak dost a rozhodla se v půli kopce odpočívat , Dag kategorii vyhrál. Gratulujeme. No a my na oplátku hlídali nezbezného Moma. Je to divoch jak se patří, ale je s ním rozhodně sranda. Fotečky později, stejně jako fotečky našich odchovanců, které se tedy postupně snažím do jejich fotogalerii doplňovat...

5.7.2009 Coursingový závod v Křešíně. Konečně trošku vyrovnaný a zajímavý co se parsonů týče. Na startu nastoupila Kačka se svou neteří a Dag se synem Alladinem Killers Hole ( Samem). Bylo se opravdu na co koukat a nováčci to našim ostříleným závodníkům nedarovali. V konečném součtu bodů pak Kačenka za feny první, za psy vyhrál náš synátor Sam. Moc gratulujeme k tak velkému úspěchu na prvních závodech a doufáme, že ho páníčci vytáhnou častěji

21. 6. 2009

"Naše" milovaná Fanny má svůj web, společně se svým novým parťákem Dobbym. http://www.dobby.estranky.cz/

17.6.2009

Tak tímto významným dnem ukončila panička dlouholeté studium a připisuje si titul MVDr.

12.6.2009

Dnešek je pro nás významný tím, že vzdušné hranice překonal cestou ze Švédska malý, bílý krasavec.

"Momo" je, doufáme, posila našeho chovu a spoluvlastníme ho s paničkou od Daga, kde také bydlí. Momo má americké předky a v ČR "neokoukaný" rodokmen. Povahově se zatím jeví jako správný parson po loveckých předcích, je to ďábel.

Co nejdříve se pokusím doplnit o něm zbývající informace.

9.6.2009

Je to neuvěřitelné, ale už i naši "B"obíci slaví rok!!

Přejeme jim vše nejlepší!!

28.5.2009

Dnes nás opustila "naše" Fanny . Bude nám moc a moc smutno, ale věříme, že se bude mít krásně a bude dělat páníkum jen a jen radost...no a občas i starost ať to nemají tak jednoduché . Je to russlík každým chloupkem.

A aby nám nebylo smutno, máme na víkend Daga. Zatím proběhlo jen hromadné koupání po výletě v dešti, tak uvidíme co nás ještě čeká :)

23.5.2009 MVP Litoměřice, 16 PRT, rozhodčí Miroslav Václavík (CZ)

Na této výstavě nás reprezentovala Beatrice Killers Hole a nutno říct, že na své druhé výstavě si vůbec nevedla špatně. Ve třídě mladých fen dostala krásnou známku V2. Příště už to bude určitě CAJC

15.-17.5.2009

Opět "půjčení" Kačenky do opatrování Daga a paničky. Tentokrát vyrazili na super víkend do Beskyd spojený jak jinak než s coursingovým tréninkem :)

No a naše tryskomyšky nenechali na střapci ani chloupeček....

pár foteček ZDE

8.-10.5.2009

Tento prodloužený víkend u nás strávil Dag a báječně si to s holkama užil . V pátek jsme vyrazili na coursingový trénink na Panskou Líchu, v neděli na coursingový trénink do Dvorske a odpoledne hurá na chatu. Až do neděle byla psiska pořád v pohybu, není tedy divu, že v neděli večer padli jak zabití.

Také se přijel podívat Tender Trey z Jeřeně s páníčky, kteří se rozhodli, že mu pořídí kamarádku v podobě naší Fanny. Fanynka tedy tráví posledních pár dní u nás a my moc doufáme, že se bude mít s novým kamarádem moc dobře, a že jí budeme vídat i nadále.

Pár fotek z vydařeného víkendu ZDE. Situaci,kdy nám všichni 4 parsoni, včetně malé Fanynky, utekli za zajícem jsem opravdu nezvládala dokumentovat

3.5.2009 Dnes závodila Kačenka v Bratislavě na Mistrovství Slovenska v coursingu. Bohužel se na startu nesešlo dost parsonků na to, aby byli hodnoceni jako samostatné plemeno. Byli tedy zařazeni do kategorie terieři mix. I tak si vedli perfektně. Mistrem Slovenska se stal Dag a Kačenka zůstala hned za ním.

2.5.2009 MVP Praha, rozhodčí Olga Hrabáková, 30 PRT

Naše barvy hájil Alladin Killers Hole, který obdržel v konkurenci dalších 3 psů známku V3. Moc gratulujeme. Až panička dopiluje předvedení tak to bude určitě na titul

Kačenka se pro změnu zúčastnila coursingového bodovacího závodu, na kterém porazila svou dcerušku Anne Killers Hole a získala tak první místo.

Také přišli zprávy od Amelie Killers Hole. Ta se 11.4.2009 zúčatnila Krajské výstavy psů v Mladé Boleslavi a opět dostala výbornou.

28.4.2009 Doplněny fotogalerie jednotlivých štěňat z vrhu "A".

26.4.2009 Náš vrh "A" slaví už druhé narozeniny!! Samozřejmě posíláme velkou gratulaci a jsme rádi, že se nám povedlo pro všechny najít skvělé páníčky, u kterých se mají dobře. Co víc si přát.

3.-5.4.2009

Víkend opět strávila Kačenka ve společnosti Daga, paničky a spousty dalších pejsků. Tentokrát vyrazili na víkendovku pořádanou MSC do Slavonic. Víkend byl plný coursingu a dění kolem psíků. Parsoní společnost jim dělala i dcerka Anne Killers Hole, která jde v coursingu pilně ve stopách svých rodičů.

pár fotek ZDE

28.3.2009

Sezóna se rozjíždí a Kačka, Dag i synáček Aron absolvovali coursingový tréning. Pejsci si výborně protáhli kosti a doufejme, že odstartují úspěšnou sportovní sezónu .

Moc děkuji paničce od Daga, že vzala Kačenku s sebou. Já se totiž neustále vzdělávám.

20.3.2009

Fanny podstoupila oftalmologické vyšetření na dědičné oční vady a obě očka má zdravá

7. 3. 2009

Klubová výstava ( bez zadávání titulu klubový vítěz) České Budějovice ( A.Auerbach), 18 PRT

První výstava naší Fanny (třída štěňat), kde v konkurenci dalších dvou feneček získala VN1, z čehož mám ohromnou radost. Byla moc šikovná a výstavy jí snad na rozdíl od Kačky vadit nebudou, protože je tam spousta lidí a psů co může celý den otravovat a okusovat.:) Kačenka (třída vítězů) opět veřejně ukázala svou nechuť k vystavování, musim říct, že za celou její karieru to byl teda asi ten nejhorší výkon :(. Nicméně dostala V1 bez titulu, který si samozřejmě nezasloužila. Pravděpodobně už se budu s Kačenkou věnovat jen tomu co jí baví, takže sportu a gaučingu. :)

Premieru měl také Alladin Killers Hole (Sam), který obdržel pěkný posudek a známku V2, čímž splnil chovné podmínky. Gratulujeme!! Samík má krásných 35 cm a je plnochrupý.

28.2.2009

Alladin Killers Hole alias Sam složil úspěšně coursingovou licenci. Vítáme ho mezi závodníky!!

22. 2. 2009

Doplněn rodokmen naší Kačenky.

19. 2. 2009

Nové foto Fanny ve 4. měsících ZDE a nové foto Kačenky ZDE

17. 2. 2009

Doplněn rodokmen naší Fanny.


6. 2. 2009

Přidány stránky našich "holek"... Kačky a Fanny

2.2.2009

Víkend u nás strávila naše Buffy ( Butterfly Killers Hole). Holky si to ve smečce moc užili. Bylo to opravdu veselé :)

27.1.2009

Dnes absolvovala Fanny vyšetření na hluchotu a je oboustranně slyšící!!

26.1.2009

Přes vánoční svátky nás naše nenáročná domácí zvířátka, v podobě afrických šneků rodu Achatina obdařila velmi počenou snůškou. Pokud tedy máte někdo zájem o opravdu nenáročné domácí zvířátko vhodné i pro alergiky tak mám k dispozici cca 150 miminek

23.-25.1.2009

Víkend jsem s holkama strávila u kamarádky a jejího labradora Dráčka v Praze. Ale jelikož výlety po Praze nás moc nelákaly :) vyrazily jsme na Děčínsko do oblasti Tisé stěny. Byla to paráda a psiska si to náramně užila.

pár foteček ZDE

11.1.2009

Fanny má 3 měsíce

9.1.2009

Národní výstava psů Olomouc,rozhodčí F.Polehňa

Kačenka poprvé nastoupila ve třídě vítězů, kde i přesto, že její odpor k vystavovaní přetrvává, dostala ocenění CAC a poté i Národní vítěz!! Takový úspěch jsme opravdu nečekali :) Ve třídě dorostu se také poprvé předvedla Beatrice Killers Hole s oceněním VN1.

3.1.2009

Ve všem tom spěchu, který u nás provázel konec roku jsem nestihla ani aktualizovat stránky a představit náš vánoční dáreček, který se postaral o vánoce opravdu divoké :D. Až se divím, že stromeček ještě stojí. No prostě divoká maďarská krev :D

Novým členem naší rodiny se stala fenečka Bull-Brother´ s Hardy přejmenovaná na Fanny.

Copyright © Dxtech909, Designed by TemplateMo