CHS KILLERS HOLE PARSON RUSSELL TERRIER
Odchovy / Litters
Odkazy
Archiv

 

Archiv rok 2011 :

22.10.2011 Mistrovství Slovenka v coursingu, Bratislava

Dle předpokladů se začala Kačenka hárat a byl jí start na tomto závodu odepřen, i přesto jsme vyrazili alespoň s Babů a vytáhli jsme i Buttefly Killers Hole, která dělá teď spíše doprovod paničce u kočárku smiley. Na start se postavilo neuvěřitelných 11 parsonů, což je po námi organizovaném PRT cupu snad nejvíc co jsem kdy zažila. Kdyby pořadatelé uznávali pro start i dostihové licence, mohlo nás být ještě více, ale stále narážíme na bariery mezi chrty a nechrty sad. Trošku mě zklamala organizace mistrovského závodu, protože do Bratislavi na závodiště jsme jezdili vždycky rádi. I na mistrovském závodu pro nechrty měli své místo závody chrtích smeček a i přesto, že byli postaveny dvě dráhy, nebyli po celý den plně využity což pro nás znamenalo celkem prostoje. No aspoň že sluníčko se ukázalo. Bohužel i přesto, že jsme byli nejpočetnějším plemenem na startu a od každého pohlaví bylo zastoupeno dostatek jedinců, vyhodnocování probíhalo dohromady psy a feny. Součty bodů byli opravdu vyrovnané a mnoho psů mělo stejný počet, tudíž konečné pořadí museli rozhodčí určit podle dalších kriterií. Babů skončila na 6. místě (176 bodů), Butterfly alias Buffy krásné 3. místo a titul Mistr Slovenska 2011 urval pro naší rodinu Dumbo Killers Hole alias Fído se 178 body!! Gratulujeme!! Byl to jeho první závod a běhal jak profík, šikula po mamince Kačce, která nechápala proč musí trávit celý den v autě, když ostatní se tak baví.

15.10.2011 Klubové závody agility K-9, Brno

aneb naše agi závodní kariera se rozjíždí smiley. Delší dobu jsme zase neměli možnost trénovat, ale přece jsme se na tyto sranda závody vydali. Kačenka nezklamala a její radost na parkuru se opravdu nedala moc kočírovat. Nejraději by byla na všech překážkách najednou a paničko ty si tam křič a ukazuj co chceš, takže disc jak vyšitý v agi i jumpu. Babů byla sice taky dost nesoustředěná, ale přece jen se nám dařilo lépe a v součtu agi+jump nakonec neuvěřitelné 3. místo!!
Vrcholem radosti byla pro moje holky závěrečná soutěžní rovinka. Kde se umístila Kačenka na 1. místě a Babů na 3. místě!!yes Takže se chystáme objíždět rovinnové závody laugh

Zárověň s námi strávila celý den nová panička našeho posledního ptáčátka a nakonec si malou Evitku rovnou s sebou do Prahy odvezla. Bylo to rychlé a nečekané, ale noví páníčci jsou fajnoví takže se bude mít určitě moc dobře.

2.10.2011 MČR v coursingu, Kralupy nad Vltavou

Do závodu byli nahlášeni 3 PRTi. Naše barvy hájil Dundee Killers Hole alias Bouí, který vyběhal stejný počet bodů jako vítěz plemene, ale vyhlášen na krásném 2. místě!!! Gratulujeme, jen tak dál wink

28.9.2011

Dnes jsme odvezli ke kamarádům do nového domova naší malou Elinku. Doufejme, že jí kočky přijmou a bude dělat páníčkům jen radost.

24.9.2011 Krajská výstava Liberec (1 PRT),rozh.Z.Kliment

Dundee Killers Hole alias Bouí dostal krásnou známku V1,vítěz třídy a titul krajský vítěz. Gratulujeme!!

11.9.2011 coursingový závod Brněnský zajíc

Pod vlajkou "Českého psa" jsme po dlouhé době vyrazili na coursingové závody. Počasí krásně letní, dráha dlouhá a celkem i náročná. Přesto, že holky toho letos moc nenaběhaly vedly si bezvadně. Vyhlášení vítězů je dle skupin FCI. Naše výsledky jsou víc než krásné. Kačka 1. místo, Babů 2. místo se ztrátou jen jednoho bodu, Butterfly Killers Hole alias Buffy 4. místo a Dumbo Killers Hole alias Fído si vyběhal licenci a příště už určitě obsadí místo na bedně wink Celý den s námi venku strávily i Evitka z Elinor a musim říct, že se chovali skvěle. Socializace mezi bandou lidí a psů nejrůznějších velikostí jim nečinila vůbec žádné problémy. Na volno jsme trénovali přivolání, které mají obě holky na 3 měsíční štěňata naprosto úžasné. Přiběhnout od rozhrabané díry,od aportování i od psích kamarádů, prostě super!!!

10.9.2011

Dnes jsme vyrazili na super prochajdu z Killers rodinou. Ve složení Kačka,Babů,Evita,Elinor,Edith Piaf alias Terezka,Easter Bunny alias Bunny,Dumbo alias Fído,parsonka Ája a velký černý Jim jsme byli pro kolemjdoucí asi celkem rarita. Děcka se bezvadně vylítala, na konci okoupala a doma naštěstí na chvilku padly všechny čtyry smiley fotky ZDE

27.8.2011 MVP Mladá Bolestav, 18 PRT,rozh. B. Chapiro (F)

Výstavy se zúčastnil Dundee Killers Hole alias Bouí a poprvé ve třídě pracovní získal známku V1,CAC !!! gratulujeme yes

 

21.8.2011 V.klubový závod MSC Okluky u Prostějova

Po včerejším vystavování jsme se s celou smečkou Killers Hole vydali na coursingové závody. Vedro sice k padnutí, ale vzhledem ke krátké trati bylo vše rychle odběhnuto, vyhlášeno a vyrazili jsme k vodě :)
Rozárka v kategorii feny junior krásné druhé místo. Kačka v kategorii profi fen s PP páté místo a Babů v té samé kategorii místo první a titul Best profi a druhý nejvyšší počet bodů závodu wink

20.8.2011 2.Klubová výstava JRT a PRT Konopiště

Na druhém ročníku této výstavy jsme opět nemohli chybět. Ač nahlášená byla jen Babů a Rozárka, vyrazili sme v neskutečném počtu 5 parsonek....přece nenecháme někoho doma :)
Bylo přihlášeno 66 PRT, třídy štěňat a dorostu posuzovala p. V. Tichá a ostatní třídy parsonů rakouská chovatelka a rozhodčí Susane Kaurek. Byla jsem velice zvědavá jak naši parsoni uspějí u této zahraniční rozhodčí. Posuzovala opravdu důkladně, posudky byly dlouhé a obsáhlé. Rozárka nastoupila ve třídě mladých, kde bylo nahlášeno celkem 11 fen!! Vzhledem k velikosti kruhu nás rozdělili na dvě skupinky a bylo to opravdu dlouhé. Ačkoli to byla Rozárčina druhá výstava, na svou hyperaktivní povahu se v kruhu chovala naprosto ukázkově a udělala mi tak velkou radost. Předvádění bylo do poslední chvíle napínavé a rozhodčí dlouho vybírala a srovnávala, nakonec dostala Rozka krásnou V2, což pro mne bylo velké překvapení a radost. Sotva jsem se rozkoukala a nastoupila sem do třídy pracovní s Babů. Ta se vystavovala po 6 měsíční pauze a 10 týdnů po porodu a naopak neměla pro vystavování ten den žádné pochopení a krásný den v takovém pěkném prostředí si prostě chtěla užít po svém. V kruhu jsme opravdu bojovali o každou vteřinku, kterou měla stát v klidu. Nakonec opět po dlouhém rozhodování krásná V2 a res.CAC ze 4 vystavovaných fen i přesto, že srst stále nemá po porodu ve výstavní kondici.Výstavy se dále zúčastnila Anne Killers Hole, která si odnesla ze třídy vítězů známku V3 a Dundee Killers Hole v mezitřídě VD.
děkujeme všem pořadatelům za příjemně strávený den, akce se opět povedla

16.8.2011

Tak už u nás doma na nové páníky čeká jen Evita a Elinor. Podle zpráv nových páníčků, jsou zatím naše dítka hodná a poslušná, což nás moc těší. Holčičky se teď snažíme brát všude s sebou, protože nastává nejdůležitější doba jejich socializace. O víkendu absolvovali historické slavnosti v Bechyni, kde byly některými návštěvníky považovány za príma atrakci a vřele se se všemi socializovali a kamarádili. Nevadil jim ani velký hluk hudby, ani rána z děla a dokonce se chtěli jít kamarádit i s koňma. V neděli si pak užívali pohodičky v polích i na zahradě, kde proběhlo první velké seznámení s vodou včetbě zkušebního plavání v bazénu. Obě uspěli a nutno říci, že Eli bude asi velký milovník vody po mamince smiley

Pokud máte zájem o fajnovou společnici nebo ďáblíka na parkur tak neváhejte a ozvěte se. Nezávazné návštěvy vítány. V dohledné době budeme k vidění 20.8. na klubové výstav PRJT na Konipišti, 21.8. na coursingových závodech u Prostějova a poté pár dní ve Strakonicích wink

Těšíme se na Vás.

 

3.8.2011

Prťata mají 8 týdnů, podstoupila další odčervení a seznamují se s dalšími novými věcmi. Edith Piaf, Easter Bunny a Embry Exclamation už se odstěhovali do nových domovů. Earl nám bude dělat společnost ještě pár dní a pro holčičky Elinor a Evitu stále hledáme milující páníky. Jelikož temperament Evitky už přesahuje možnosti obýváku, vzala jsem jí dnes na trénink agility. Malá je opravdu neudržitelná, nebojácná a velmi vyrovnaná. S pomocí maminky Babů už se tak seznámila i s tunelem a vypadá, že takovéhle aktivity jí budou opravdu bavit :) No tak uvidíme koho vezmem na socializaci příště.

29.7.2011

Včera večer jsme absolvovali se všemi štěňátky dalekou cestu do Vídně, aby podstoupili vyšetření na dědičnou hluchotu a k mé velké radosti máme všechna štěňátka oboustranně slyšící. yes

Dnes ještě Easter Bunny, Edith Piaf, Earl Grey a Embry Exclamation podstoupili vyšetření na dědičné oční vady (DOV) a jsou také všichni v pořáku. Tak už pomalu můžou putovat do nových domovů.

26.7.2011

S bandou malých piraňátek teď opravdu absolutně nic nestíham a tak i s aktualizací a vkládáním nových fotek mrňat jsem ve skluzu. No co k nim říci? Jsou to teriéři k pohledání laugh Snaží se dobu, kdy mají být zavření v ohrádce eliminovat na nezbytně nutný (krátký) čas na spaní a zbytek času by nejraději věnovali systematické demolici obýváku. Absolvovali s námi pár volných dní, které strávili převážně na zahradě, jeden den jsme dokonce se všemi vyrazili i na návštěvu přes noc do krásného penzionu Řehout k našim příbuzným. Cestování zvládají bravurně, na venčících přestávkách se bez řečí vyčurají a pokračují v jízdě dál. Mají za sebou první očkování a nepříjemné čipování, čímž každý získal svůj cestovní pas (už teď jsou na tom lépe než já :) ) a v nejbližších dnech absolvují vyšetření na dědičnou hluchotu v daleké Vídni, pak někteří vyšetření na dědičné oční vady a už se budou pomalu přesouvat na demolice do nových pelíšků. Všechna mají nůžkový skus a kluci sestouplá obě varlátka.
Socializaci v rodinném prostředí plném návštev, dětí i jiných psů stejně jako zvuky souvisejících s během domácnosti berou jako přirozenou součást života. smiley

Volné zůstávají fenečky Evita a Elinor.

Evita je ten pravý psík pro zapáleného aktivního páníka. Její aktivitu je třeba využít nejlépe při nějakém sportu. Má krásnou broken srst (spíš bude jemně broken), velmi hezké úhlení a celkově zatím velmi povedený exteriér.

Elinor je mazlík. Teriéra nezapře, kousnout umí, ale stejně tak se nechá dobře usměrnit. Občas trošku histerka, ale jinak také moc pěkná fenečka s broken srstí.

V případě zájmu o některou z našich krasavic mne kontaktujte wink TEL: 723 082 886

23.7.2011

Ani naši odchovanci přes léto nelenoší a plně využívají "pejskařské" sezóny. Zatímco Rozárka popíjí s mojí sestrou víno na Pálavě tak bráška Fido ( Dumbo Killers Hole) se po několikaměsíčním zachranářském výcviku vydal na tábor, kde byl opravdu obdivuhodný. Potvrdil že parson je sice menší vzrůstem, ale jinak pes pro naprosto všestranné použití.
Nemá problém ani vytáhnou surfaře na břeh wink.....je to šikula

15.-17.7.2011 Brněnské psí dny

Tento super víkend, který organizují naši kamarádi jsme nemohli nepodpořit a ač Babů na "mateřské", vyrazila jsem mezi lidi a plno psů jen já s Kačenkou. V pátek jsme byli na frisbee semináři, abych věděla jak to mam tý Babů házet. Kačenka má na talíře svůj názor a víc jí baví koukat jak panička háže než se toho účastnit. V sobotu probíhal flyballový turnaj kterého jsme se jako profíci zúčastnit nemohli, ale naše barvy hájil Fido (Dumbo Killers Hole) a spolu parsonkem Capem vyhráli krásné druhé místo ve dvojicích!! Parsonci šikovní, ani se nepoprali :)
V neděli přišla na řadu moje a Kačenčina premiéra v agility. Ano ač se Kačenka už 5 let překážkám nevěnuje a běhá flyball, tak během toho co je Babů na mateřské jí musí suplovat i na tomto poli. Bohužel její zranění drápku a moje časová indispozice nám moc nepřáli ohledně tréninků a tak to bylo takřka bez přípravy. Na jumping jsem nám věřila, Kačenka je (ted bývá :D ) dobře ovladatelná a nezdrjá si sama na rovinky jako Babů. No ale po odstartován íse ukázalo, že jednoznačně nejlepší máme jen odložení laugh. Kačenka měla neuvěřitelnou radost že běží, že skáče a naprosto ignorovala moje povely a ruce. Takže disc jak vyšitý. Na agility sem si říkala, že to ani nemá cenu nastupovat, no ale co už. Musim nás pochváli, protože tohle byl běh jak víno!!! Teda na to že sme obě běželi poprvé na neofiko závodech. Rychlost, otočky,přeběhy no prostě super. Jen pak jsme se spolehla, že Kačka už tu skočku dá sama a moc jí tam netlačila...no a ona nedala a šla se kouknou do tunelu sad fakt jen nakoukla a já jí odvolala na tu správnou skočku, no ale i přesto disc s tím, že do konce sme doběhli bez chybičky a podle mě i v pěkném čase. No radost jsem měla a příště budu moudřejší (a aspoň se namažu opalovacím krémem )wink

11.7.2011

Výber krycího psa je pro mě vždy téměř noční můrou. Dávám si záležet na nepříbuzném, zajímavém rodokmenu, který by obohatil český chov, na standartním exterieru, ale hlavně na zdraví a bezproblémové povaze vybraného psa. U zahraničního krytí má však člověk velmi omezené možnosti jak se s vybraným psem lépe seznámit, proto jsem neváhala a jela se v roce 2009 podívat na světovou výstavu, která byla v tom roce v Bratislavě, abych si vybraného psa prohlédla. Gucci von Mutschenhof mě zaujal exterierem, ale hlavně i svou milou a bezprostřední povahou. Nutno dodat, že on i jeho sestra si ten rok nevedli na výsvavě vůbes špatně. Poté co se nám po něm v březnu loňského roku narodilo 5 štěňátek je pro mě velkou radostí, že na letošní světové výstavě psů, tentokrát v Paříži se Gucci umístil na místě nejvyšším s titulem BOB!!! Jsme velmi hrdi, že vrh "D" Killers Hole nese v rodokmenu takového krasavce wink

6.7.2011

Štěňátka oslavila 4. týden na tomto světě, byla podruhé odčervena a když se umoudřilo počasí tak se koněčně mohla jít pokochat i krásou naší zahrady. Pár fotek z jejich průzkumu bude brzy zveřejněno ;) Zatím je to velmi povedený a vyrovnaný vrh a nestačím se divit jak rychle rostou. Baští už rozmočené granulky, ostrost zoubků zkouší na svých sourozencích a všem co je kolem. O jejich výchovu se zdárně stará tetička Kačka.

26.6.2011

Tak i Dundee Killers Hole allias Bouí dnes složil norovací zkoušky. Vedlo se mu o něco lépe než bráškovi minulý týden a s počtem 84 bodů v čase 19 vteřin se stal vítězem zkoušek!! gratulujem yes

 

 

22.6.2011

Dumbo Killers Hole alis Fído o víkendu skládal norovací zkoušky. Ač jindy bezchybný a velmi chválený se dle zákonu schválnosti na zkouškách "zasekl" a při celkovém proběhnutí za čas 40 vteřin mu bylo tedy uděleno jen 81 bodů. I tak víme, že plemenu ostudu neudělal, jen mu to prostě nevyšlo wink Gratulujeme!!!

21.6.2011

Dnes je to již neuvěřitelných 6 let co se narodila naše Kačenka. Bylo to vysněné štěňátko, na které jsem čekala nekonečně dlouho, ale nelituji. Spolu sme dokázali prokouknout do světa výstav, na které má Kačenka uplně jiný názor než já, ale i přesto se nám podařilo vychodit titul šampion CZ a SK. Spolu sme zavedli tréninky flyballu v Brně a již se zúčastnili i pár závodů. Radost jí vždy udělám výletem na střapečkem a tím jsme i "ulovili" několik coursingových titulů. Myslivcům jsme vytřeli zrak na norovacích zkouškách, kde jsme jim ukázali jak to má vypadat a že "malý bílý " teriér opravdu neví co je to gauč. Společně jsme i velmi úspěšně složili zkoušky poslušnost ZOP a ZZO a užívali si mateřské s jejími třemi vrhy. Jinak je Kačenka opravdu společník do nepohody a ač nemá tvrdou teriérskou a neposednou povahu tak bysme jí neměnili!!! heart

20.6.2011 Přidány nové fotečky štěňátek, jsou už teď opravdu neuvěřitelná!! heart jdi na VRH "E"

18.6.2011 Flyballový turnaj "Sladkých nadějí" Mělník

Ani nevím jak začít, už příprava na turnaj se nám moc nedařila. Kačenka si zranila drápové lůžko, Baruška musela být den před závodem uspávána kvůli abscesu v polštářku a tak jsme za ŠpicaHópače vyrazili z Brna jen ve 3 psech, s tím že máme domluvené 3 psy půjčené. Měli jsme oprávněné obavy, že to nevyjde, protože psi se neznají, nemáme žádného startovacího psa a v podstatě 4 psi byli zvyklí běhat na poslední pozici. Kačenka jela jako jediný snižovač, druhým byla borderka Mia, která jela na své první závody a nikdo nevěděl jak se zachová...

Poté co jsme v pořádku zvládli cestu i přenocování na ubytovně v Mělníce, přežili noční bouřku a průrtž mračen, jsme se vydali splnit naši účast na tomto turnaji. Začátek byl opravdu neveselý. V prvních dvou rozbězích ranního Round Robinu jsme nezaběhli ani jeden čas, což nám sebevědomí opravdu nezvedlo. Ve třetím rozběhu už se nám jeden čas povedl. A nakonec jsme tedy do odpolední Double Elimination postupovali ze 4. místa s tím že odpoledne brzy vypadnem a aspoň pojedeme domu...
Kupodivu se nám ale na dpoledne podařilo sestavit fungující čtveřici psů a už to jelo. Sice jen v omezeném množství brněnských závodníků, ale i tak jsme měli my a naši pomocníci, kteří by si jinak nezazávodili, ohromnou radost z 2. místa ve 4.divizi!!! Opět jsme dokázali, že můžeme být velkým překvapením turnaje a vychutnali si sladkou odměnu. cheeky

Ohromné díky patří družstvu Dragons za půjčení dvou super závodníků a lidiček na výpomoc a družstvu Pilsenfast za půjčení třetího závodníka. Holky fakt moc díky a těšíme se zase na příště wink

13.6.2011

Štěňátka už mají svá jména, možná se ještě budou měnit. Jinak nám krásně rostou a již teď se nedají udžet na jednom místě.

12.6.2011 Speciální výstava teriérů, Lanškroun, rozh. V.Tichá, 17 PRT

Po dlouhé době jsem opět vyrazila "mezi lidi" a vzala s sebou naší Rozárku na její první výstavu. Pocity jsem měla smíšené, protože Rozárka opravdu nepatří mezi velké parsony, které někteří rozhodčí preferují a srst se nám nepodařilo upravit včas a tedy opravdu nebyla ve výstavní kondici. No ale byla jsem víc než mile překvapena. Rozárka se chovala naprosto suverénně, přítomnost spousty lidí a psů si spíše užívala a i předvedení na její první výstavě šlo velmi dobře. Výsledek V2 ze 3 fen ve třídě mlaých od takové rozhodčí jako je p.Tichá mne opravdu moc potěšil. V posudku sice neni opomenuta pigmentace kůže, které při té nedorostlé stsrti je výrazněji vidět a níže nesený ocas, ale jsem s posudkem velmi spokojená. Třešničkou na dortu je naměřeno 32cm, shledána plnochrupou a tímto splnila chovné podmínky!!

Na výstavu se za námi přijel podívat i bráška Dundee alias Bouí, kterému bylo naměřeno krásných 36cm, taktéž byl shledán plnochrupým a má tím splněné chovné podmínky wink. majitelce gratulujem a děkujem za pěkné fotečky.

8.6.2011 Máme štěňátka!! / we have puppies

Po opravdu dlouhé předporodní přípravě dnes ráno Babů celkem bezproblémově porodila 6 nádherných štěňátek. Na svět vykoukli 2 kluci a 4 holčičky. Všichni jsou neuvěřitelně vitální a společně s maminkou jsou v naprostém pořádku a pohodě. :)

Jedná se o vrh "E" Killers Hole, který je spojením fenky Babů Jaybea se zajímavým rodokmenem a skvělou teriéří povahou a důvtipem a nádherným, velmi úspěšným psem Nado shiz´s Qougar, který pochází ze Švédska. Je to první vrh po tomto psovi v ČR. V zahraničí je po něm již několik vrhů, ale hlavně několik krásných a výstavně úspěšných potomků. Předností tohoto vrhu je vyšetření obou rodičů na patelly, hluchotu a oční vady včetně DNA testu na PLL, kde jsou oba clear a proto i celý tento vrh je PLL clear. yes více ZDE

4.6.2011 PRT coursing cup 2011

Uff. Je to za náma. Téměř půlroční přípravy vyvrcholily v sobotu dalším ročníkem PRT coursing cupu. Poprvé jen za přítomnosti parsonků a pár psíků na tréninky. Počet startovacích psů jsme oproti loňsku zvýšili o 10 na úctyhodných 40!!! Všem díky ;)

Počasí opět panovalo krásné letní, psíci běhali ze všech sil (teda většina :D ) a majitelé si to snad také užili. Možná o něco více druhý den, kdy psíci nevyžadovali takovou aktivitu jako vždycky ;)

Velké dík patří MSC, který opět zcela hladce zajistil průběh závodu a věnoval krásné kokardy pro vítěze. Nemalé díky patří neúnavnému řidiči čtyřkolky, díky kterému jsme se potili jen na slunku a ne při natahování a díky také všem majitelům, kteří byli ukáznění a milí ;)

Přiznávám, že pár malých mušek organizace pořád má, ale mějte s náma ztrpení. Třeba to za 10 let vychytáme :D

Akce už je zařazená v sekci "AKCE-proběhlé", kde jsou k nahlédnutí výsledky a doplním o fotogalerie.

A výsledky našich "zabijáčků" :

kategorie amatér pes: Dundee krásné 2. místo, bráška Dumbo 6. místo, jsou to šikulové po mamince :)

amatér fena: Beatrice 1. místo, Dolores 4. místo, na to že běžela podruhé v životě ;), Barbie čestné 13. místo za její první účast na podobné akci a cestu ze Slovenska kterou za námi podnikla :)

kategorie profi fena: Kačka krásné 3. místo, přece jen oproti mladším už trošku nestíhá, Butterfly 4. místo a Anne 7. místo

jsem na naše odchovy moc pyšná a hlavně na jejich páníky, kteří se jim tak skvěle věnují ;)

4.5.2011 Čekáme štěňátka (we expect puppies!!)

Dnes jsme byli s Babů na sonu a očekáváme přibližně 5 štěňátek!! Babů momentálně trpí menším nechutenství a nevolnostmi, ale snad se to brzy upraví. smiley

15.4.2011

Dolores Killers Hole alias Rozárka dnes podstoupila vyšetření na luxaci patell s výsledkem 0/0 a zároveň dědičné oční vady s výsledkem negativní ;o)

8.-9.4.2011

Vyrazili jsme s Babů na dalekou cestu do Německa, kde bydlí multišampion Nado Shit´z Gougar, kterého jsem vybrala jako otce vrhu "E". Vše proběhlo podle plánu a těšíme se, že se za pár týdnů dozvíme, že náš výlet byl úspěšný.

3.4.2011 Coursingový závod "Medlánecký sysel"

Dalšího závodu této sezóny se opět zúčatnila Kačka i Babů. Kategorie byli rozděleny jinak než na klasických coursingových závodech. Obě holky byli v kategorii fen s PP do 45cm. Babů ukořistila krásné 3. místo, Kačenka sice až 7. místo, ale radost ze závodu jí to rozhodně nezkazilo. ;)

1.4.2011

Dumbo Killers Hole byl dnes také vyšetřen na luxaci patell s krásným výsledkem 0/0 yes

28.3.2011

Dundee Killers Hole alias Bouí dnes absolvoval vyšetření na luxaci patel s krásným výsledkym 0/0!! yes O další radost se postarala Babů, která začala hárat a v nejbližších dnesch tak vyrazíme na dalekou cestu za ženichem ;)

12.3.2011 I.klubový závod MSC Jamný u Písku

Tak konečně máme i Babů coursingovou licenci doma a nic nám nebrání vyrazit na závody wink

Na první letošní závod jsme se moc těšili, ale popravdě moc nepřipravovali. Zima byla dlouhá tak nám trochu trvá než se z ní vzpamatujem. Kačenka v podstatě ještě lenoší na gauči, Babů už aspoň oprášila agiliťácké překážky. Závod probíhal bez potíží, sluníčko nám přálo a holky to opět víc než bavilo. Sice si Babů po prvním běhu odnesla dokonce prokousnutý jazyk, ale její spokojený výraz dával tušit tomu, že bez druhého kola domu nejde laugh

Výsledky pro nás byli víc než překvapující. Ze 7 fen v kategorii profi s PP vyběhala Kačka krásné 5. místo (a rozdíl bodů mezi pořadím byl opravdu těsný) a Babů krásné 1. místo. Nesmírnou radost jsme měli vzápětí, kdy se ukázalo, že je se svýmy 190 body absolutním vítězem tohoto závodu!!! pár fotek ZDE

4.3.2011Dnes slaví naše "déčka" své první narozeniny. Tak všechno nejlepší děcka smiley. Vyrostli z nich pěkní psíci, plní elánu a parsoních dovedností ve všech psích aktivitách. Děkujeme všem páníčkům, že jim věnují takovou péči!!

1.3.2011Dnešním dnem byly spuštěny přihlášky na letošní ročník Parson russell cupu. Doufáme, že se nám podaří připravit Vám i jiné aktivity než každoroční coursing a taky doufám ve Vaší hojnou účast wink. Více info v sekci Akce.

16.2.2011Dnešním dnem byl organizací FCI schválen nový standard parson russell teriera. Změna se týká hlavně výšky, kdy ideální výška psa je 36 cm a feny 33 cm s poznámkou, že nižší výška je tolerovatelná ( tak snad naše Rozárka prorazí smiley) nepíše se nic o výšce větší, která se nám bohužel v chovu stále více prosazuje, tak uvidíme. Další celkem příjemnou změnou je tolerování menších skvr po těle. Celý standart v původním znění ZDE.

11.2.2011

Smečka si užívá pár dní pohromadě (panička už trochu méně :D)

Do sekce "Akce" přidány dvě letošní akcičky, kde nesmí žádný parson chybět ;)

5.-6.2.2011 DUOCACIB Brno

V sobotu jsme se zúčastnili jen jako diváci, vystavoval se Dundee Killers Hole alias "BOUÍ", který ve třídě mladých dostal pouze VD. V neděli dostal Bouí V4 a Babů ve třídě pracovní V2, r.CAC. Mnohem příjemnější však byl sobotní trénink coursingu, kde se sešli sourozenci Dundee, Dumbo a Dolores Killers Hole a nutno říct, že vlohy pro coursing mají 100% po mamince Kačence a těšíme se, že nás budou skvěle reprezentovat wink

23.1.2011 MVP Trenčín,rozhodčí Bučko

Dnes absolvovala svou první výstavu Daris Killers Hole a musím říct, že velmi úspěšně. Ve třídě mladých nastoupilo celkem 5 fen, ale jen 2 dostaly výbornou.Takže z výsledku V2 pro Daris máme velikou radost!! Babů ve třídě pracovní V1, ale bohužel bez titulu :(, prostě nás slováci chtějí ještě vidět...

19.1.2010

Ještě pár aktualit pro tento rok:

Možná si někteří již všimli, že vlevo v menu přibyla kolonka "služby". Vím jaké to bylo když jsem začínala s chovem parsonů, naštěstí Kačka velkou úpravu nepotřebuje, ale nejednou si majitelé stěžovali na upravení v psím salónu. Kdo jednou zkusil, ví že trimování není činnost zrovna zábavná a v psích salónech se jí snaží vyhnout. Je přece jednodušší vzít psa strojkem!! To však kazí strukturu srsti jako například u westíků, které si většina lidí zvykla upravovat strojkem a ne trimováním. Proto nabízím trimování vklidu domácnosti bez stresování a uvázání na stole. Ráda i poradím jak na to wink

Další službou je nabídka prodeje krmiv, ke kterým mám někdy přístup za rozumnou cenu. Může se na mě obrátit i zájemce o krmení nyní tak populárním BARFem, který již úspěšně s holkama taky zkoušíme. Maso je třeba brát od výrobce ve velkém množství proto se nás vždy skládá několik dohromady.

Dále bych chtěla prostřednictvím mých stránek informovat o speciální akci Moravskoslezského coursingového klubu, který se připojil ke sbírce na tělesně i mentálně postiženou holčičku Michalku. I my už jsme se do této sbírky připojili a budem rádi za každou vaši pomoc. Nic Vás to stát nebude, je to jednoduché, sbíraji se víčka od PET lahví!! Více podrobností najdete na výše uvedených stránkách. Já jen nabízím pro lidi z mého okolí sběr těchto víček a jejich předání na správná místa. Takže kdo se chcete zapojit tak hurá do toho, akce trvá do konce školního roku 2010/2011.

Co se týká psích aktualit tak máme v plánu na jaře krýt Babů zajímavým zahraničním psíkem, kterého Vám již brzy představíme. Na tento vrh je již několi rezervací, takže pokud máte vážný zájem neváhejte kontaktovat včas. Zatím jen prozradím, že oba rodiče mají všechna zdravotní vyšetření, která u parsonů děláme, včetně PLL na něž jsou oba clear a tudíž i všichni potomci budou clear, což znamená že neonemocní ani nebudou přenašeči!! Jinak má Babů splněnou coursingovou licenci a už se tak letos zúčastní prvních závodů, kde bude doufejme nejen Kačce kvalitního sparing partnera. Bude pokračovat její trénování agility, ale dokud nevymění paničku tak to v tomto sportu asi daleko nedotáhne cheeky. Ráda bych s ní také složila nějakou zkoušku poslušnosti, ale uvidíme jak nám to všechno klapne s její mateřskou.

Kačka ač jí táhne na šestý rok rozhodně nepropadá seniorským depresím. Naopak nám rozkvetla nejen po stránce fyzické,ale i psychické. S tou máme v plánu se letos opřít do flyballových turnajů spolu s naším družstvem "ŠpicaHópači" a uvidíme zda jí na podzim nakryjeme, aby odchovala pravděpodobně svůj poslední vrh.

16.1.2011

Konečně nám opět začíná sezóna!! Tedy alespoň ta coursingová v podobě tréninků. První jsme si užili dnes pod vedením sdružení "český pes" a po dlouhé době smekám nad průběhem,náročnosti a hlavně délce tratě.Takhle mnohdy nevypadají ani závody!! Myslela jsem si že holky nejsou ve formě a že jim dá takhle dlouhá trať drochu do těla,ale omyl. Večer už zase otravovaly co prej budem ještě dělat!! surprise

7.1.2011 NVP Olomouc, 15 PRT,rozhodčí Václavík

Nutno říct, že pan rozhodčí je velmi svérázný muž a dostat výbornou byl takový malý zázrak. I přesto obdržela Babů ve třídě pracovní ocenění V1, CAC a dokonce byla změřena na 34 cm. Tento CAC jsme hned uplatnili na vystavení českého Junior šampionátu wink

Copyright © Dxtech909, Designed by TemplateMo